Biuro rachunkowe w Poznaniu

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że w biznesie trzeba podejmować trudne decyzje. Jedną z nich jest wybór biura rachunkowego. W Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego, działa kilkaset biur księgowych. Skąd zatem wiedzieć, które z nich jest dobre, a które należy omijać szerokim łukiem?

Przyjrzeliśmy się tej kwestii i poniżej przedstawiamy wskazówki, którymi warto kierować się przy podejmowaniu decyzji o wyborze biura rachunkowego w Poznaniu.

Potwierdzenie wiedzy – świadectwo kwalifikacyjne

Dobre biuro rachunkowe w Poznaniu charakteryzować się będzie przede wszystkim posiadaniem dokumentu potwierdzającego wiedzę księgowego, tj. świadectwa kwalifikacyjnego. Certyfikowany księgowy jest więc osobą, która spełnia wymogi kwalifikacyjne określone dla osób prowadzących usługowo księgi rachunkowe. Innymi słowy, posiada dokument wydawany przez Ministra Finansów, który potwierdza jego wiedzę i doświadczenie w świadczeniu usług księgowych dla innych firm.

Dodatkowo dobre biuro rachunkowe będzie charakteryzować również dbałość o bieżące aktualizowanie wiedzy z przepisów prawa podatkowego i pokrewnych ustaw, poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach branżowych.

Wszak dobry księgowy to księgowy, który ma aktualną wiedzę z zakresu świadczonych przez siebie usług oraz doświadczenie, które pozwala mu odpowiednio wykorzystać nabytą wiedzę. W związku z tym warto księgowość powierzyć biuru rachunkowemu które działa na rynku więcej niż kilka lat. To, które prosperuje dłużej na rynku, z większą dozą pewności, rzetelnie wywiązuje się ze swoich usługi.

Aktualne ubezpieczenie OC

Każde biuro rachunkowe powinno posiadać aktualne ubezpieczenie OC przynajmniej w podstawowym zakresie. Jeżeli dane biuro posiada rozszerzoną polisę, z pewnością będzie wiarygodniejsze i bezpieczniejsze dla klientów. Polisa ubezpieczeniowa wykupiona u znanego i cenionego ubezpieczyciela to gwarancja wypłacalności odszkodowania w przypadku błędu biura. Warto także i na to zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy od prowadzenia księgowości.

Zakres świadczonych usług księgowych

Dobre biuro księgowe to biuro, które świadczy pełen wachlarz usług księgowych. Przykładowo, wpisując w wyszukiwarkę Google: „księga przychodów i rozchodów Poznań” wyświetli się nam kilkaset różnych stron biur rachunkowych. Przeglądając je zwróćmy uwagę, czy poza rozliczaniem KPiR dane biuro świadczy usługi np. pełnej księgowości czy rozliczania przychodów ewidencjonowanych. Jeżeli tak, to dobrze. Możemy mieć wówczas pewność, że przy zmianie formy prowadzenia działalności gospodarczej, będziemy mogli w dalszym ciągu korzystać z usług tego samego biura, a nie tracić czasu i szukać innego biura.

Wbrew pozorom, warto również zainteresować się zawczasu kwestią obsługi kadrowo-płacowej. Każdy przedsiębiorca dąży do rozwijania swojej firmy. Do tego potrzebni są pracownicy. Obsługa kadrowa w Poznaniu nie jest usługą bardzo popularną, dlatego podczas podejmowania decyzji dotyczącej outsourcingu księgowego warto również zwrócić uwagę, czy dane biuro świadczy usługi obsługi kadrowo-płacowej. Jeżeli tak, to zdecydowanie warto rozważyć z nim współpracę.

Godziny pracy biura rachunkowego

W biznesie liczy się elastyczność. Dobre biuro rachunkowe cechuje się elastycznością w stosunku do godzin pracy obsługiwanych firm oraz możliwością dostarczania dokumentacji księgowej w różnej formie: osobiście, mailowo lub poprzez tradycyjną pocztę lub kuriera.

O idealnej sytuacji można mówić wtedy, kiedy biuro rachunkowe pracuje od godzin porannych do godziny 17. Wówczas istnieje możliwość dostarczenia dokumentacji lub spotkania z księgową poza godzinami szczytu komunikacyjnego.

Dobre biuro rachunkowe w Poznaniu

Decyzja o wyborze biura rachunkowego w Poznaniu nie należy do najprostszych. Duża liczba biur księgowych o zasięgu lokalnym oraz sieci biur rachunkowych o zasięgu ogólnopolskim nie ułatwia wyboru. Chcąc zmniejszyć ryzyko, można spróbować skorzystać z usług sprawdzonego, powszechnie polecanego biura rachunkowego.

W naszej ocenie jest to AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Jest to certyfikowane biuro rachunkowe, świadczące kompleksowo usługi księgowe i obsługi kadrowo-płaconej dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada rozszerzoną polisę ubezpieczeniową i jest czynne od rana do późnych godzin popołudniowych. Jego właścicielka oraz zatrudniane księgowe dbają o najwyższy poziom obsługi swoich klientów, stale aktualizując wiedzę z zakresu księgowości i tematów pokrewnych.

Poniżej przedstawiamy bezpośrednie dane kontaktowe do biura.

AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska

ul. Bogusławskiego 30/5
60-214 Poznań

tel.: +48 61 866 76 53
tel. kom.: +48 601 781 634
e-mail: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here