Drewniane place zabaw

Zapewne każdy z nas w dzieciństwie bawił się na placu zabaw. Biorąc pod uwagę to, że kilkadziesiąt lat temu ulubioną zabawką dziecka nie był ani tablet, ani telefon komórkowy, plac zabaw był jedną z najbardziej pożądanych form rozrywki. Na wydzielonym skwerze – najczęściej przed blokiem mieszkalnym – stawiano metalowe drabinki, karuzele i huśtawki. Z czasem jednak metal pokrywał się rdzą, a odświeżanie małych, architektonicznych „cudów” przestało przynosić rezultaty. Metalowe place zabaw zaczęły być wypierane przez drewniane urządzenia.

Wytrzymałość na lata

Nie bez powodu place zabaw przybierają formę ustawionych obok siebie drewnianych konstrukcji. Największe znaczenie ma tutaj materiał – jest to drewno impregnowane ciśnieniowo lub klejone warstwowo. W praktyce oznacza to bardzo dużą wytrzymałość oraz odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Specyficzne rozwiązania budowlane, takie jak osadzanie drewnianych słupów na metalowych kotwach lub na betonowych fundamentach chronią przed korozją.

Kompozycja wpasowana w otoczenie

Dziecięce budowle z drewna dużo lepiej wpasowują się w otoczenie, aniżeli te wykonane z metalu. Dzisiaj dokłada się wszelkich starań, aby place zabaw były stawiane nie tylko między blokami, czy w pobliżu placówek przedszkolnych, ale także w otoczeniu drzew oraz zieleni. Daje to poczucie harmonii i kompatybilności z przyrodą, budzi pozytywne wrażenia estetyczne. Drewno pozwala na stworzenie wymyślnych urządzeń dla najmłodszych, takich jak ciuchcie, mini siłownie, czy bujaki. Niewątpliwie uatrakcyjniają one każdy plac zabaw dla dzieci.

Bezpieczna zabawa

Drewniane place zabaw budowane są z najwyższej jakości ekologicznych materiałów zgodnie z najnowszymi standardami bezpieczeństwa oraz odpowiednimi atestami. Urządzenia z drewna często pokrywane są metalowymi daszkami, które mają zabezpieczyć surowiec przed wsiąkaniem wody. Gładko wyheblowane deski oraz zaokrąglone krawędzie zmniejszają bolesność ewentualnego upadku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here