integracja sensoryczna - studia podyplomowe

Ponad dziesięć lat pracy w jednej w firmie to długo. Wystarczająco dużo czasu, by stać się ekspertem w swojej dziedzinie. Można również zacząć odczuwać głód wiedzy, potrzebę samodoskonalenia. Oczywiście pracodawca nie jest w stanie zaspokoić naszych potrzeb w tej materii. Warto wówczas wziąć pod uwagę powrót na studia. Bardzo ciekawą opcją dla absolwentów uczelni wyższych może być integracja sensoryczna – studia podyplomowe.

Czy warto studiować na podyplomówce?

integracja sensoryczna - studia podyplomoweCzy warto po ukończeniu studiów magisterskich dalej kształcić się na studiach podyplomowych? Czy nie lepiej skupić się na rozwoju naszej kariery zawodowej? Stoimy na stanowisku, że studia podyplomowe pomogą nam w uzyskaniu bardzo dogłębniej wiedzy z naszej dziedziny, a także szeregu nowych i przydatnych kompetencji. Dlatego warto poświęcić nieco czasu i pieniędzy na studia podyplomowe. Dzięki temu nasze CV może zostać znacznie wzbogacone.

Integracja sensoryczna – studia podyplomowe

Integracja sensoryczna – studia dyplomowe, jak sama nazwa wskazuje, to spotkanie z uczelnią wyższą. Stwarzanie pozorów nie wchodzi w grę, trzeba się solidnie przyłożyć. To studia dla ludzi oswojonych z systematycznością. To studia, które pozwolą nam na uzyskanie bardzo odpowiedzialnych i specjalistycznych kwalifikacji. W toku studiów będziemy musieli wykazać się odpowiednią dozą skupienia. Dlaczego warto próbować swoich sił na integracji sensorycznej? Po pierwsze – w pewnym sensie jest to nisza jeśli chodzi o specjalizacje naukowe. To może pomóc kreować naszą renomę w przyszłości. Konkurencja w tej dziedzinie jest mniejsza, niż na popularnych medycznych rynkach, np. stomatologicznym.

Integracja sensoryczna – studia podyplomowe to również odpowiedni kierunek dla osób, które ze swojej natury są stworzone do niesienia pomocy innym ludziom. Gdzie studiować integrację sensoryczną? Logika podpowiada – im bliżej, tym lepiej. Najbliższa uczelnia oferująca kształcenie w kierunku integracja sensoryczna – studia podyplomowe znajdzie się w każdym większym ośrodku akademickim. Warto by wybrana przez ciebie uczelnia współpracowała z jakąś renomowaną akademią medyczną

Koszty związane z tego typu studiami

Przede wszystkim studia podyplomowe są odpłatne. A na tym wydatki się nie kończą. Integracja sensoryczna – studia podyplomowe to 2 lata specjalistycznych wykładów, solidnej co prawda podstawy, ale to za mało, żeby zaistnieć na tym polu zawodowo, zwłaszcza autonomicznie. Udział w konferencjach pozwala nadążyć za nowinkami. Większość spotkań odbywa się za granicą, najczęściej w USA. Również sporo będziesz musiał wydać na książki i czasopisma specjalistyczne.

Integracja sensoryczna – co to?

integracja sensoryczna - studia podyplomoweW odniesieniu do dzieci nauka ta bada sposoby odbierania bodźców poprzez zmysły, co ma kluczowy wpływ na proces uczenia się. Różne stadia niepełnosprawności w tym zakresie potrafią czasami w ogromnym stopniu zaburzyć rozwój chorego. Diagnoza jest bardzo ważna, tu nie bez znaczenia jest spore doświadczenie. Jak już wspomnieliśmy – jego zdobycie kosztuje czas i pieniądze. Ukończenie takich studiów daje wiele możliwości i satysfakcji. Poza wymiarem ekonomicznym, satysfakcja z pomocy innym zdaje się być niebagatelną dodatkową nagrodą. Dzieci z dysfunkcją integracji sensorycznej często skazywane są przez nieświadome otoczenie swoich rówieśników na ostracyzm. To olbrzymia trauma.

Integracja sensoryczna dotyka to obszarów z dziedziny psychologii – wpływa na samoocenę, powoduje dodatkowe zaburzenia. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy z faktu, nie zawsze jesteśmy w stanie dokonywać świadomych wyborów i siebie definiować. Ludzki organizm jest bardzo złożony; mnogość procesów chemicznych tak duża, trudno jednoznacznie ocenić relacje i skutki wynikające z pewnych nieprawidłowości. Zaburzenia integracji sensorycznej mogą na przykład owocować opóźnieniem w uczeniu się mowy. Stąd już niedaleko do nauczania w klasach specjalnych, a można temu przecież zapobiegać, dać naszym dzieciom normalną przyszłość, równe szanse.

Podsumowanie

Integracja sensoryczna – studia podyplomowe są idealnym rozwiązaniem dla wielu młodych ludzi, którzy zakończyli już naukę na studiach magisterskich, ale szukają nowych możliwości na poszerzanie swojej wiedzy i zdobycie specjalistycznych kwalifikacji. Dzięki ukończeniu studiów podyplomowych na takim własnie kierunku uzyskujemy kwalifikacje do pracy w charakterze terapeuty pomagającego dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej. Możemy pracować zarówno w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, jak i również możemy otworzyć własny gabinet. Jak więc widać przed absolwentami tego kierunku rysują się całkiem atrakcyjne perspektywy. Jako specjaliści z całkiem niszowego obszaru będziemy zarabiać niezłe pieniądze i wykonywać bardzo ciekawą i potrzebą pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here