zarabianie na muzyce

Koncerty i imprezy masowe były dotychczas jednymi z najpopularniejszych aktywności. Niestety w wyniku wzrostu zachorowań na koronawirusa wszystkie takie wydarzenia zostały odwołane. Jest to cios zarówno dla fanów, jak i samych artystów, którzy obecnie każdego dnia są pogrążeni w kryzysie. Czy zatem widać dla nich jakieś pozytywne rozwiązanie w tej trudnej sytuacji?

Jak radzą sobie fani muzyki w czasie lockdown?

Niestety zgodnie z ostatnimi komunikatami Ministerstwa Zdrowia, fani muzyki przez najbliższy czas muszą pożegnać się z udziałem w koncertach i imprezach masowych. Ponadto zamknięcie większości miejsc publicznych w tym klubów i restauracji zmusza ich do ciągłego siedzenia w domu. Taka sytuacja może wydawać się dość nie komfortowa, lecz okazuje się konieczna. Pomimo doskwierającej nudy jest nadzieja w postaci internetu. To właśnie on w ostatnim czasie jest popularnym sposobem na „nienudzenie się” podczas kwarantanny.

Pandemia z punktu widzenia artystów

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda od strony artystów. Dla większości z nich straty finansowe wynikające z odwołania koncertów rosną z dnia na dzień. Jednak nie ma na co czekać i trzeba działać nawet w tym trudnym czasie, gdzie prawie wszystko jest zamknięte. Istnieją sposoby, które pozwalają rekompensować straty spowodowane odwołaniem koncertów i imprez. Są to narzędzia z obszaru dystrybucji cyfrowej muzyki. Ta droga jest działaniem rekomendowanym m.in. przez firmę Believe. Jak można przeczytać w informacji przekazanej przez prezesa firmy Denisa Ladegaillerie, kluczowe dzisiaj jest maksymalizowanie przychodów płynących z dystrybucji cyfrowej. Jak wiadomo sprzedaż muzyki online nadal działa, podobnie jak serwisy streamingowe. Dlatego warto rozważyć zarabianie na muzyce za ich pośrednictwem. Ponadto współpraca z dystrybutorem muzyki obecnie może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ z jego pomocą będziemy mogli podejmować działania mające na celu dystrybucję cyfrową naszych utworów oraz działania promocyjne. I tutaj warto mieć na uwadze wydawanie nowych singli, które pozwolą utorować drogę nowym albumom muzycznym wydawanym po zniesieniu lockdown.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here