Jak wybrać kominek do salonu?

0
696

Przytulny domowy salon zazwyczaj kojarzy się z rozgrzewającym go od środka kominkiem. No i rzeczywiście warto sprawić sobie coś takiego. Gdzie zamówić kominek na wymiar? Wielu producentów, nawet tych polskich, oferuje klientom taką możliwość. Z łatwością można ich odnaleźć przez Internet. A co dalej? Jak spośród ich produktów wybrać kominek idealny?

Przed podjęciem decyzji na pewno warto zastanowić się nieco bardziej nad optymalną budową kominka. Może być on w końcu albo otwarty, albo zamknięty. Który więc sprawdzi się lepiej? Kominki stalowe otwarte uchodzą za urządzenia bardziej tradycyjne. Z tego względu wciąż są bardzo chętnie pozyskiwane przez klientów. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że mają też do wyboru alternatywne zamknięte paleniska, bo jednak wciąż niewiele się o nich mówi i nie są one zbyt często spotykane w polskich domach. A szkoda. To właśnie te zamknięte paleniska są bowiem nowoczesną odmianą tradycyjnego kominka. Wyposaża się je zwykle w kasety kominkowe, czasem też w specjalistyczne wkłady, a wykonuje z tworzyw niewrażliwych na działanie wysokich temperatur.

Producent kominków i drzwiczek kominkowych ignif.com oferuje klientom właśnie takie nowatorskie rozwiązania. W większości przypadków będą one znacznie lepszym wyborem od typowych otwartych kominków, które nie dość, że są mało praktyczne, to jeszcze do tego bywają wręcz niebezpieczne, gdyż zwiększają ryzyko oparzeń.

Warto też zwrócić uwagę na to, ile taki kominek będzie dawać ciepła. A pod tym względem bez dwóch zdań palenisko zamknięte okaże się bardziej wartościowe. Około 15% ciepła wytworzonego przez kominek otwarty przedostaje się do otoczenia. To naprawdę niewiele. Taka ilość nie jest w stanie porządnie ogrzać nawet jednego pomieszczenia, a w innych pokojach będzie totalnie nieodczuwalna. Z kolei nowoczesne kominki i drzwiczek na wymiar, wyposażone w specjalistyczne wkłady, sprawiają, że nawet 80% ciepła pozostaje w domu. Salon momentalnie się nagrzewa i staje się przytulnym miejscem, w którym każdy chętnie wypocznie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here