Jak znaleźć dobrego trenera indywidualnego

Aktywność fizyczna jest niesamowicie ważna. Wpływa bowiem pozytywnie na niemal każdą dziedzinę życia, między innymi na wygląd, samopoczucie, czy też libido. Czasem jednak może być trochę ciężko samemu ułożyć plan treningowy i dietę, zwłaszcza na początku przygody ze sportem. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są usługi trenera indywidualnego. Jak jednak wybrać takiego, z którym współpraca ułoży się pomyślnie?

Najlepsza decyzja

Jedną z bardzo kompetentnych i znanych osób jest trener indywidualny Paweł Głuchowski. Swoją popularność zawdzięcza temu, że jego podopieczni osiągają niesamowicie szybkie efekty. Jest również konsultantem żywieniowym. Nie stanowi bowiem tajemnicy fakt, iż nie tylko odpowiednio dobrane ćwiczenia są ważne, ale także dieta. Powinna być ona odpowiednio dopasowana do treningów. W innym wypadku nie pojawią się pożądane efekty. Trener Paweł pomaga nie tylko początkującym, ale również prowadzi zawodowych sportowców. Posiada szeroką wiedzę oraz ma spore doświadczenie w tej pracy.

Idealny trener personalny i dietetyk – cechy

Taka osoba musi być przede wszystkim odpowiednio wykształcona i opierać swoją pracę na badaniach naukowych. Jest wielu trenerów dietetyków, których przekonania bazują na mitach na temat odżywiania i ćwiczeń, jakie obala współczesna nauka. Trzeba więc wybierać rozsądnie, ponieważ sposób żywienia oraz aktywność fizyczna znacząco wpływają na zdrowie. Zaproponowane przez profesjonalistę posiłki powinny być nie tylko odżywcze i posiadać odpowiednią ilość kalorii, ale także uwzględniać indywidualne upodobania klienta. Dobrze jest też, gdy są różnorodne. Odpowiedni dietetyk i trener personalny tak dopasuje dietę do ćwiczeń, aby mieć na nie wystarczająco dużo siły. Warto zrobić przynajmniej podstawowe badania przed rozpoczęciem współpracy i jakiś czas po niej, co pozwoli na sprawdzenie, czy nowy styl życia nie obciąża zbytnio zdrowia. Trzeba również uważać na oferty osób, jakich stawki są bardzo niskie. Jest duże prawdopodobieństwo, że okazyjna cena przełoży się na niezbyt dobrą jakość współpracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here