Czy mieszkania będą jeszcze droższe?

Coraz więcej z nas decyduje się na kupno mieszkań. Duże zainteresowanie nieruchomościami przekłada się również na szereg nowych inwestycji. W ostatnich latach można było zauważyć ich rosnące koszty. Czy w najbliższym czasie należy więc spodziewać się kolejnych podwyżek?

Zakupienie nowego mieszkania oznacza wydatek rzędu 200-400 tysięcy złotych. Na niższe ceny mogą liczyć jedynie mieszkańcy małych miejscowości oraz ci, którzy decydują się na zakup najmniejszych lokali. W ciągu ostatnich lat można było zauważyć rosnące ceny mieszkań w największych miastach w kraju – deweloperzy we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie czy w Krakowie podnieśli swoje ceny nawet o 10 proc. Czy chętni na zakup nowego lokum muszą liczyć się z podwyżkami?

Dlaczego mieszkania drożeją?

Zwiększone koszty zakupu mieszkań wynikają z kilku połączonych ze sobą czynników. Przede wszystkim wzrosły ceny działek oraz materiałów budowlanych, które stanowią dużą część inwestycji. Także podrożała siła robocza, co także odbiło się na ogólnych wydatkach deweloperów. Warto także zaznaczyć, że wyższe ceny mieszkań to poniekąd kwestia popytu na nie – rynek ciągle nie jest w pełni nasycony, a kupujący poszukują coraz to lepszych lokalizacji i większych metraży, co również ma wpływ na przeciętną cenę lokum. W związku z tym w niektórych lokalizacjach ceny nieruchomości mieszkalnych zostały podniesione nawet o 1-1,5 tysiąca złotych na jednym metrze kwadratowym w porównaniu z ostatnimi latami. To spora różnicą, biorąc pod uwagę, że koszt zakupu jednego metra kwadratowego nieruchomość to obecnie około 6-8 tysięcy złotych.

Czy warto kupić mieszkanie już teraz?

Czy zatem warto zdecydować się na kupno nowego mieszkania właśnie teraz? Czy lepiej odłożyć decyzję zakupową na przyszłość? Generalnie, eksperci wskazują, że w przyszłych latach także mogą czekać nas podwyżki, które będą wynikały ze zmieniającej się sytuacji gospodarczej. Gdy zatem mamy upatrzone mieszkanie, warto pomyśleć o jego rezerwacji: https://ronson.pl/inwestycje-warszawa/ aby uniknąć potencjalnych podwyżek w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here