Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

Osoby zadłużone i mające problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań finansowych, nie mają tak naprawdę żadnych szans na otrzymanie pożyczki w banku. Nie jest to jednak jedyna możliwość, z jakiej dziś można korzystać. Obecnie na rynku istnieje wiele firm pożyczkowych, udzielających pożyczek online, przy minimalnych formalnościach. Wiele z tych firm nie bierze pod uwagę poprzednich zadłużeń nowych klientów, udzielając im pożyczek na standardowych zasadach.

Jak działają internetowe firmy pożyczkowe?

Firm pożyczkowych jest wiele, jednak większość z nich działa na bardzo podobnych zasadach. Przede wszystkim takie firmy nie wymagają od swoich klientów wielu formularzy i dokumentów, aby móc złożyć wniosek o pożyczkę. Wręcz przeciwnie, wszystko jest stosunkowo proste. Zazwyczaj wymagany jest tylko i wyłącznie dowód osobisty, jako dokument potwierdzający tożsamość danej osoby. Do wypełnienia jest natomiast formularz obejmujący wszystkie dane klienta i to, jaką pożyczką jest on zainteresowany.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych nie są obarczone żadnymi dodatkowymi obostrzeniami. Zazwyczaj dana firma jeśli zadłużenia nie są duże, bez problemu udziela takich pożyczek. Niekiedy rejestr BIK nie jest nawet brany pod uwagę.

Pożyczki są udzielane zazwyczaj na dość krótki czas. Okres spłaty waha się od 30 do 60 dni. Dużo zależy przede wszystkim od tego, na jaką kwotę opiewa dana pożyczka. Czasem może być to bowiem 1000 złotych, ale niektóre firmy udzielają dużo wyższych kwot pożyczek, przykładowo 5000 tysięcy złotych. Minimum formalności prowadzi także do dość szybkiego weryfikowania takich wniosków. Zazwyczaj wszystko trwa kilka dni, a niekiedy odbywa się to w ciągu jednego dnia. W przypadku pozytywnej weryfikacji wiele firm pożyczkowych wypłaca pieniądze swoim klientom w ciągu kwadransa. Jest to zatem szybki zastrzyk gotówki.

Jak racjonalnie zaciągać pożyczki?

Kredyty pozabankowe dla zadłużonych są możliwe, jednak należy zaciągać je rozważnie. Oczywiście zadłużenie może mieć różny wymiar, ktoś może przykładowo być zadłużony w banku. Natomiast zaciągając pożyczkę online, jest on nowym klientem danej firmy i ma możliwość skorzystania z promocji, jaką jest pożyczka 0%. To korzystne rozwiązanie, ponieważ klient nie ponosi wówczas żadnych dodatkowych kosztów. Zwraca firmie pożyczkowej dokładnie taką kwotę, jaką pożyczył. Dla osób zadłużonych jest to dobra opcja, ponieważ nie ponoszą one żadnych kosztów, a zatem ich dług nie wzrasta niepotrzebnie. Jednak takie pożyczki są udzielane tylko jednorazowo. Każda kolejna obejmuje już dodatkowe opłaty. Przed zaciągnięciem takiej pożyczki warto oczywiście obmyślić plan jej spłaty. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia osób zadłużonych, które mają już pewne zobowiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here