rozmowa o pracę
Fot. Pexels.com

Każdy chce pozytywnie się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej. Osoby, które częściej zmieniają pracę lub niedawno przechodziły ten proces doskonale wiedzą, że rozmowa o pracę jest schematyczna. Bardzo często padają tam te same pytania. Przygotowanie się do nich może obniżyć stres.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/rozmowa-o-prace-najczesciej-zadawane-pytania/

Najczęstsze pytania o Tobie na rozmowie o pracę

Rozmowa o pracę skupiać się będzie głównie na Tobie. Twoich osiągnięciach, możliwościach. Dużo zależy od rekrutera jednak najczęściej możemy się spodziewać pytań, które pozwolą poznać Ciebie jako pracownika jak i człowieka.

Rekruterzy lubią zadawać ogólne pytania. Jednym z nich jest: Opowiedz nam o sobie. Pytanie to jest bardzo otwarte i to Ty decydujesz czy powiesz o życiu zawodowym czy prywatnym. Pamiętaj, że to Ty stawiasz granice swojej prywatności. Nie musisz mówić o swojej rodzinie bądź jakimkolwiek innym elemencie życia jakie chcesz pozostawić jako prywatny.

Kolejnym często występującym pytaniem jest: Opowiedz o swoim największym sukcesie oraz Opowiedz o jednej rzeczy, która Ci się nie udała. Pytania te mają za zadanie pokazać co uważasz za sukces, a co za porażkę. Jak radzisz sobie z takimi sytuacjami oraz jak je definiujesz.

Najczęstsze pytania o firmę na rozmowie o pracę

Poza pytaniami o Ciebie na rozmowie rekrutacyjnej pojawiają się także pytania o samą firmę. Jednym z najczęstszych jest: dlaczego wybrałeś/aś naszą firmę? Jest to bardzo ważne pytanie w kontekście dopasowania pracownika do firmy.

Każdy pracodawca chce, aby ludzie, którzy są zatrudnieni w jego firmie nie byli tam z przypadku, a kierowali się podobnymi wartościami, dążyli do tego samego celu, chcieli realizować tak samo ambitne projekty. Warto się nad tym zastanowić przed rozmową o pracę.

Dobrym pomysłem jest zapoznanie się wcześniej z osiągnięciami firmy. Sprawdzenie jej strony internetowej, mediów społecznościowych, tak aby móc powiedzieć o firmie coś więcej niż sama nazwa. Pokaże to Twoje zaangażowanie w proces.

Pamiętaj, że Ty też możesz zadawać pytania. Warto skorzystać z tej opcji. Wykażesz się inicjatywą dzięki czemu pracodawca zobaczy, że zależy Ci na tym stanowisku.

Zobacz też: http://www.energiaonline.pl/czy-matematyka-przydaje-sie-poza-szkola/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here