Czy studia e-learningowe są równoważne ze stacjonarnymi?

Studia w formie on-line stają się coraz popularniejsze. Z e-learningu korzystają mamy, freelancerzy, osoby mieszkające zagranicą oraz studiujące kilka kierunków jednocześnie. Ale czy dyplom studiów on-line jest równoważny z dyplomem studiów stacjonarnych?

W ofercie szkół wyższych można znaleźć nie tylko studia stacjonarne i niestacjonarne, ale również studia internetowe. Opinie o nauce on-line są różne, część osób sądzi, że e-learning to sposób na zdobycie dyplomu bez większego wysiłku. Nic bardziej mylnego!

Jak zatem wyglądają studia on-line? Wszystkie materiały zamieszczane są na platformie e-learningowej. Studenci realizują program wykonując liczne zadania, projekty czy testy. W ustalonych terminach odbywają się webinaria, czyli internetowe spotkania z wykładowcami.

E-learning to nie tylko wygoda i elastyczne godziny zajęć. To też systematyczna praca wymagająca samodyscypliny i motywacji. Egzaminy są tradycyjne, czyli takie same jak na studiach dziennych. Absolwenci otrzymują pełnoprawny dyplom ukończenia studiów niestacjonarnych.

Studenci w formule on-line odnajdują wiele zalet. E-learning niejednokrotnie umożliwia zrealizowanie marzeń. Pozwala na studiowanie osobom na stałe mieszkającym zagranicą, rodzicom dopasowującym plany do aktywności swoich dzieci oraz niepełnosprawnym.

Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim lub niedosłyszące dzięki studiom przez Internet mogą pokonać bariery związane z dojazdami czy rozumieniem słów prowadzących. Poziom kształcenia jest równie wysoki, a dodatkowo wymaga umiejętności organizacji czasu i motywacji do nauki.

Najpopularniejszą uczelnią specjalizującą się w studiach on-line jest Polski Uniwersytet Wirtualny. W swojej ofercie ma prawie 30 kierunków dostosowanych do prognozowanych potrzeb rynku pracy. W formule e-learningowej prowadzone są też studia podyplomowe, anglojęzyczne oraz kursy.

Uczelnia działa od ponad 15 lat, była jedną z pierwszych w Polsce realizujących studia on-line. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie najskuteczniejszych metod nauczania oraz udoskonalenie oferty tak, aby była najkorzystniejsza dla studentów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here