Usługi księgowe w Poznaniu

Prowadzenie księgowości firmowej to niewątpliwie trudne i wymagające zadanie. Należy albo doskonale znać się na prawie i tematach pośrednich, albo uruchomić w firmie odpowiedni dział kadrowy, co wiąże się ze sporymi kosztami. Na szczęście w Poznaniu istnieje już prosta i skuteczna alternatywa, znacząco upraszczająca prowadzenie księgowości i czyniąca je znacznie tańszym. Jest to współpraca z profesjonalnym  biurem księgowym.

Na czym polega księgowość zdalna?

Księgowość zdalna to, w bardzo dużym skrócie, przekazanie obsługi spraw rachunkowych firmy do podmiotu zewnętrznego i z nią nie związanego – takiego, jak biuro rachunkowe Poznań. Na jego barkach. po podpisaniu odpowiedniej umowy, spoczywać będzie prowadzenie pełnej księgowości firmy (w tym między innymi uzupełnianie ksiąg rachunkowych czy prowadzenie nadzoru księgowego). Biuro rachunkowe wykonuje praktycznie wszystkie prowadzone przez siebie czynności samodzielnie, posiadając niezbędne do tego celu oprogramowanie i specjalistów – nie trzeba ich zatem zatrudniać w firmie.

Prowadzenie księgowości na odległość, w biurze księgowym zapewnia dokładnie te same efekty, co prowadzenie jej wewnętrznie, w siedzibie firmy. Specjaliści przygotują zatem raporty o kondycji finansowej firmy, specjalne sprawozdania, wskażą, jaki jej dział jest najbardziej zasobożerny, a gdzie finansowanie mogłoby być wyższe. Biuro księgowe przeanalizuje wyniki finansowe firmy tak, aby jak najszybciej odnaleźć i rozwiązać ewentualne błędy, oraz by jak najlepiej wykorzystać jej mocne strony.

Co daje prowadzenie księgowości w profesjonalnym biurze?

Zdalna księgowość ma zdecydowanie bardzo wiele plusów. Przede wszystkim, po nawiązaniu współpracy z biurem księgowym nie ma już potrzeby prowadzenia księgowości wewnętrznie w firmie, co oznacza solidne oszczędności. W przypadku samodzielnego uruchomienia działu księgowego trzeba przecież zatrudnić przynajmniej kilkoro pracowników. Każdemu z nich należy się wypłata, trzeba pokryć koszta ubezpieczenia, muszą oni otrzymywać przynajmniej część wynagrodzenia  nawet wówczas, gdy z tego czy innego powodu aktualnie nie pracują (choroba, urlop, ciąża). Do tego dochodzą koszta stałe, jak chociażby opłata za dodatkowo wykorzystaną przez nich energię elektryczną. Tymczasem zewnętrzne usługi księgowe pobierają wynagrodzenie tylko i wyłącznie z tytułu realizacji zleceń.

Nie ma również konieczności zamartwiania się niezapowiedzianą wizytą instytucji takich, jak ZUS czy skarbówka. Ponieważ usługi rachunkowe wykonuje dla firmy specjalnie oddelegowana do tego celu instytucja, czyli biuro księgowe. Właściciel nie musi obawiać się kontroli. Każdy wpływ na konto, każdy wydatek, zmiana bilansu na koncie firmowym jest bowiem odpowiednio opisana i poświadczona dokumentami potwierdzającymi jej legalność, a wszelkie rozliczenia dokonywane są terminowo.

Biuro księgowe Poznań to bezpieczna i tania alternatywa dla samodzielnej księgowości, z której skorzystać mogą tak mieszkańcy Poznania, jak i okolicznych miejscowości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here