wirtualne biuro

Usługa wirtualnego biura jest niezwykle popularna w Europie Zachodniej a i w Polsce wynajem takich przestrzeni działa dużo prężniej. Za ich pomocą przedsiębiorca zyskuje dodatkowe pomieszczenia przy jednoczesnej oszczędności czasu, który mógłby stracić na prowadzeniu biura.

W czym pomaga wirtualne biuro Wrocław? Istotą powstania takiej usługi było zapotrzebowanie przedstawicieli niektórych gałęzi gospodarki, którzy nie potrzebują wielkich przestrzeni do prowadzenia działalności gospodarczej. Z tego też powodu z wirtualnego biura korzystają małe i średnie podmioty.

Sama usługa koncentruje się na udostępnianiu klientowi takich rozwiązań, które pomogą zaoszczędzić czas przedsiębiorcy. Polega ona na udostępnieniu wybranego adresu podmiotowi gospodarczemu, który wpisze on w rejestr przedsiębiorstw. To jednak nie koniec tej oferty.

Jakie są zalety wirtualnego biura?

Wirtualne biuro pomaga w znalezieniu nowych kontrahentów, biorących pod uwagę prestiżową lokalizację. Zakup takiej usługi niesie z sobą redukcję kosztów przedsiębiorcy. Za niewielką opłatę, specjaliści zajmują się kompleksową obsługą biura. Z tego też względu podmiot, prowadzący działalność nie musi zatrudniać kolejnego pracownika. Można wykupić takie usługi jak obsługa korespondencji, wynajem sal konferencyjnych i organizowanie spotkań, prowadzenie dokumentacji pracowniczej czy kompletowanie faktur. Wybór dowolnej lokalizacji sprawia, że można pozyskać dodatkowe fundusze na rozwój firmy, nieosiągalne w, na przykład, innym województwie.

Główną przesłanką, którą kierują się przedsiębiorcy przy wyborze wirtualnego adresu to chęć oddzielenia życia zawodowego od prywatnego. Usługa ta sprawia, że potencjalne kontrole będą odbywać się pod adresem widniejącym w dokumentach firmy a nie w domu, w obecności rodziny przedsiębiorcy.

Koszty

Cena usługi zależy przede wszystkim od prestiżu lokalizacji. Najwyższe stawki będą dyktowane w dużych miastach. Oprócz tego, każda dodatkowa czynność, wykonywana przez biuro wiąże się z kolejnymi opłatami. Z tego też względu usługodawcy oferują całe pakiety, wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom przedsiębiorców. Podstawowy zakres usług, oferowany przez wirtualne biura, to koszt w okolicach 200 złotych netto na miesiąc. Przy zakupie usługi na dłuższy czas przewidziane są rabaty.

Czy warto skorzystać z coworkingu?

Niektórzy przedsiębiorcy nie muszą wynajmować całego biura. Wtedy z pomocą przychodzi usługa coworkingu, czyli wynajmu biurka. Wynika z tego, że za jeszcze mniejszą opłatą, w dokumentach figurować może prestiżowy adres przedsiębiorstwa. Z takiej możliwości korzystają np. przedsiębiorstwa jednoosobowe, freelancerzy czy przedsiębiorcy, pracujący zdalnie.

Usługodawcy wciąż szukają nowych rozwiązań, nie tylko ze względu na chęć powiększenia zysków. Zagospodarowując nieużywane przestrzenie, nie tylko dają biurowcom nowe życie. Czynią to także, gdyż wychodzą naprzeciw zmieniającym się trendom w gospodarce. Na rynku pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw, do których istnienia nie są konieczne wielkie przestrzenie a jedynie biurko, na którym można postawić komputer.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here