Antyczne meble

Obecnie w wystroju wnętrz panują głównie nurty związane z nowoczesnymi stylami. Lekkie meble o minimalnej ilości zdobień królują w wielu domach. Dlaczego więc uważamy, że czasem warto odejść od tej nowoczesnej wersji i zdecydować się na bardziej klasyczne rozwiązania?

Meble z prawdziwą duszą

Antyczne meble dla wielu z nas mają wartość sentymentalną. Przywodzą na myśl mieszkania dziadków i drobiazgi, które odziedziczyli jeszcze po swoich przodkach. Nawiązują przy tym do wystrojów pałacowych, które zachwycają wielu miłośników klasycznych przestrzeni. Są jednocześnie przejawem dawnego piękna i niemalże opowiadają historie swoich poprzednich właścicieli. Możemy wyobrażać sobie, ilu z nich korzystało, jak się zachowywali i czego były świadkami.

Meble antyczne to meble z prawdziwą duszą, dlatego dla wielu z nas są tak cenne. Ich czar tkwi w tym, że potrafią wywołać skojarzenia i rozbudzić wyobraźnię. O niektórych z nich możemy się nawet czegoś dowiedzieć – a jeśli nie bezpośrednio o nich, to przynajmniej o ich poprzednich właścicielach, co dla miłośników historii i zagadek na pewno będzie nie lada wyzwaniem i kolejną atrakcją.

Klasyczna elegancja

Dawne meble odznaczają się swoją charakterystyczną urodą i zdobnictwem. Za przykład możemy wziąć tradycyjne serwantki, które cechują się niezwykłą elegancją i wspaniale komponują się z bogatymi wystrojami wnętrz. Ich szczególna zaleta to duże przeszklenia, dzięki którym mogą wspaniale prezentować i podkreślać urodę także zgromadzonych w nich przedmiotów.

Jedną z wyróżniających się serwantek jest piękna, neorokokowa witryna wenecka o pastelowej polichromii, należąca do nurtu Stara Wenecja. Jest rzadkim przykładem pięknej sztuki meblarskiej w barwie ecru / ivory, z bogatym zdobieniem ze złota zarówno dolnej, jak i górnej części. Dzięki rzeźbionym nogom prezentuje się lekko i sprawdzi się jako dekoracja w każdym pomieszczeniu: w reprezentacyjnym salonie, w jadalni, a nawet w sypialni.

Funkcjonalność

Cechą, na jaką każdy z nas zwraca uwagę, jest funkcjonalność. Meble powinny bowiem nie tylko pięknie wyglądać, ale też sprawiać, że będzie można wykorzystać je do trzymania ozdób czy różnych akcesoriów. Zabytkowe wyposażenie świetnie się sprawdza w tej roli, posiadając zazwyczaj kilka półek, a czasem też dodatkowe, przydatne schowki.

Doskonała inwestycja

Mówiąc o antykach, nie możemy zapominać, że oprócz wartości sentymentalnej i estetycznej posiadają także ogromną wartość materialną. Zabytkowe meble mogą więc być prawdziwą inwestycją na przyszłość – pomagają w dobrym ulokowaniu pieniędzy w rzecz bardzo trwałą, której wartość stale wzrasta.

Meble antyczne jako inwestycja sprawdza się szczególnie w długoterminowym kontekście, pozwalając nawet twoim dzieciom czy wnukom na podreperowanie domowego budżetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here