Plecak czy torba

Plecak czy torba – to pytanie zadaje sobie wiele osób. W zależności od sytuacji, indywidualnych preferencji oraz realnych potrzeb, wybór może być różny. Przeanalizowaliśmy to na przykładzie toreb i plecaków z bawełny – czyli dwóch najpopularniejszych produktów na rynku.

Torby bawełniane – zalety

Torby bawełniane to najpopularniejsze produkty tekstylne. Charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne aniżeli typowe torby foliowe. Sprawdzają się zatem idealnie jako torby na zakupy lub torby na wycieczki.

Ze względu na możliwości zadruku, stanowią również świetne narzędzie reklamowe. O ich popularności może świadczyć fakt, że praktycznie na każdej konferencji, szkoleniu czy warsztatach od organizatora wydarzenia można otrzymać torbę z tzw. zestawem konferencyjnym (materiałami i gadżetami).

Torby bawełniane sprawdzają się również jako stylowy dodatek do luźnych, miejskich kreacji. Możliwość ich pełnej personalizacji (zmiany funkcjonalności poprzez dodanie zamków, kieszonek czy dodatkowej pary rączek oraz naniesienia trwałego zadruku i dodania własnej metki zewnętrznej) stanowi również często źródło dochodu dla projektantów i sklepów internetowych. Zlecają ich produkcję według własnych projektów, a następnie sprzedają lub dodają jako gratis do oferowanych przez siebie produktów lub usług.

Torby z bawełny są również bardzo popularne na plaży. Zmieści się do nich nie tylko ręcznik i napój, ale również niezbędne kosmetyki. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się torby w rozmiarze oversize, czyli duże torby, które także mogą być wykonane z bawełny. Zmieści się do nich jeszcze więcej niezbędnych akcesoriów niż do toreb o standardowych wymiarach.

Torby bawełniane sprawdzają się zatem zarówno w mieście (np. na zakupy lub konferencję), jak i na krótkie wycieczki i spacer. Inaczej jest w przypadku plecaków.

Plecaki bawełniane – zalety

Plecaki z bawełny to produkt, który ostatnimi czasy zyskuje ogromną popularność. Plecaki bawełniane charakteryzują się, podobnie jak torby bawełniane, naturalnością i uniwersalnością. Są szyte z drelichu, bawełny typu panama czy kolorowej bawełny, jak również z połączenia różnego rodzaju materiałów z bawełną, np. kodury czy tyveku.

Wśród popularnych modeli bawełnianych plecaków są przede wszystkim plecaki miejskie, plecaki biznesowe oraz plecaki typu koperta. Plecaki miejskie sprawdzają się na zakupach i piknikach, biznesowe – jak sama nazwa wskazuje – na spotkania z kontrahentami, a plecaki typu koperta jako atrakcyjne i funkcjonalne opakowania na laptopy i tablety.

Plecaki bawełniane choć są mniej popularne od „tradycyjnych” plecaków, to mają jedną ogromną zaletę. Mogą być przygotowane na indywidualne zamówienie. To czyni je unikalnymi, pozwalając wyróżnić siebie, swoją firmę lub przedsięwzięcie na tle innych. Mogą być w pełni zadrukowane, wyposażone w dodatkowe kieszonki i zamki, inny system nośny oraz własną metkę zewnętrzną.

Co więcej, osoba obdarowana takim produktem z pewnością bardziej ucieszy się z niego i chętniej będzie go wykorzystywać, aniżeli uczestnik targów, który dostanie kolejną torbę bawełnianą w tym samym rozmiarze i ze standardową funkcjonalnością.

Równie dużym zainteresowaniem co plecaki, cieszą się worki na plecy. To pewnego rodzaju połączenie plecaku z workiem. Hybryda, która sprawdza się przede wszystkim dla uczniów i studentów oraz na górskich wycieczkach.

Gdzie zamówić plecaki i torby?

Choć nie każdy producent toreb reklamowych i plecako-worków świadczy usługi ich dostosowania do indywidualnych preferencji, to mamy pewną dobrą wiadomość. We Wrocławiu istnieje polska szwalnia PANATO, która realizuje zamówienia detaliczne i hurtowe na plecaki, worki i torby przygotowywane na indywidualne zamówienie. Są w pełni dostosowywane do potrzeb zamawiającego, wykonane z najwyższej jakości materiałów oraz z najwyższą dokładnością.

W przypadku trudności z podjęciem decyzji, czy wybrać plecak czy torbę, można zamówić jedno i drugie według autorskiego projektu lub poprosić o doradztwo. Pracownicy niniejszej szwalni są znani z tego, że chętnie pomagają w wyborze najlepszych rozwiązań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here