Dlaczego warto skorzystać z usługi biura wirtualnego

Coraz częściej mówi się o biurach wirtualnych. Wiele osób z nich korzysta i jest to dla nich rozwiązanie bardzo korzystne. Zastanówmy się czy my także powinniśmy zdecydować się na taki sposób prowadzenia firmy? Decyzję ułatwi nam zapoznanie się z zaletami, którymi może się pochwalić wirtualne biuro w Warszawie. Weźmy pod uwagę także ewentualne wady tego rozwiązania.

Zalety biura wirtualnego

Biuro wirtualne może się pochwalić wieloma zaletami. Jedną z nich są znacznie niższe koszty. Biuro wirtualne w pakiecie podstawowym wynająć już możemy za około sto złotych na miesiąc. Stawka jest oczywiście zależna od samej lokalizacji. Adresy prestiżowe, jak na przykład w stolicy to koszt miesięczny zaczynający się od dwustu złotych miesięcznie. Nawet koszty w lepszych lokalizacjach są nieporównywalne z fizycznym czynszem za lokal biurowy. Co więcej nie musimy opłacać wyposażenia biurowego.

Kolejna zaleta to możliwość zaliczenia opłaty do kosztów uzyskania przychody. Jeśli usługa biura wirtualnego jest rozliczona w popularnej formule B2B, to ne ma kompletnie żadnych przeciwwskazań, aby przedsiębiorca ten koszt swojej działalności rozliczył. Pod tym właśnie względem biuro wirtualne daje masę korzyści, a niżeli zarejestrowanie firmy w swoim domu.

Musimy także wspomnieć o prestiżu. Posiadanie adresu wirtualnego (o czym nasz kontrahent nie musi w ogóle wiedzieć) w lokalizacji prestiżowej działa niewątpliwie na korzyść wizerunku naszej firmy. Na samym końcu zalet (chociaż wcale nie taka nieistotna) znalazła się zaleta mówiąca o odciążeniu w bardzo męczących formalnościach. Dobre biura wirtualne oferują przedsiębiorcom nie tylko sam adres, ale również księgowe usługi czy też usługi sekretarskie. Jest to spore ułatwienie, a już szczególnie na samym starcie.

Wady biura wirtualnego

Na pewno wynajmując biuro wirtualne jesteśmy pod lupą urzędników. Firmy zarejestrowane pod adresami wirtualnymi budzą spore zainteresowanie ZUS-u oraz urzędów skarbowych. Pojawiają się nawet groźby częstych kontroli. Musimy się także zmierzyć z ryzykiem wprowadzenia niekorzystnych zmian w prawie. Niewątpliwie biura wirtualne stanowią pewną lukę w prawie. Jednak na szczęście przedsiębiorca w każdej chwili może wypowiedzieć umowę i jest to kompletnie niekłopotliwe. Na pewno o wiele mniej niż w przypadku najmu zwykłego biurowego lokalu.

Czasem jest także tak, że piękne zapewniania nie zawsze się pokrywają z rzeczywistością. Opóźnienia w przekazywaniu poczty, za wolne odsyłanie skanów dokumentów czy też niekompetentni pracownicy w sekretariacie, to niektóre problemy, które nam mogą dać w kość.

Nie mamy także wpływu na to, kto jest dokładnie naszym „sąsiadem”. Wirtualne biura swój adres udostępniają każdemu praktycznie, kto się zdecydujemy na wykup usługi. Raczej nikt nie chce mieć biura, nawet wirtualnego w tym samym biurze co chociażby agencja towarzyska.

Czy zatem biuro wirtualne jest rozwiązaniem dla nas? Być może tak. Musimy przeanalizować swoją sytuację i wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety takiego rozwiązania. Jednak dla większości działalności biura wirtualne to strzał w dziesiątkę.

Więcej informacji: Jeżeli chcesz wynająć wirtualne biuro, sprawdź ofertę na https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ – dowiedz się więcej

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here