Fotowoltaika dla firm - jakie są korzyści

Możliwość sporych oszczędności na rachunkach za prąd oraz możliwość sprzedawania nadwyżek wyprodukowanej energii elektrycznej powodują, że coraz więcej klientów indywidualnych oraz firm decyduje się na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Jakie są jeszcze korzyści, które firmy mogą uzyskać po podjęciu decyzji o tej inwestycji?

Ekologiczne źródło energii

Fotowoltaika to obecnie najbezpieczniejszy i najczystszy dla środowiska naturalnego sposób pozyskiwania prądu. Gospodarka oparta na paliwach tradycyjnych, jak węgiel czy gaz nie tylko powoduje zanieczyszczenie atmosfery, ale też staje się coraz droższa. Coraz więcej krajów zauważa więc konieczność zmiany myślenia o nadmiernej eksploatacji Ziemi, mając na uwadze przyszłość naszych dzieci i wnuków, ale też kryzysy energetyczne, jakie mogą nas czekać w przyszłości.

Dofinansowania do fotowoltaiki dla firm

Fotowoltaika jest więc obecnie nie tylko najszybciej rozwijającą się dziedziną energetyki, ale została również objęta wsparciem finansowym ze strony rządu polskiego, funduszy europejskich czy funduszy wojewódzkich. Inwestorzy decydujący się na zakup i montaż fotowoltaiki mogą więc szukać wsparcia finansowego dzięki programom takim jak „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” lub Agroenergia (program dla rolników). Częściowy zwrot kosztów kwalifikowanych lub dotacja pozwalają szybciej uzyskać zwrot kosztów całej inwestycji i cieszyć się obniżeniem rachunków nawet o 100 procent w ciągu roku.

Zostań prosumentem!

Prosumenci – czyli producenci prądu wytwarzanego we własnych instalacjach fotowoltaicznych, którego nadwyżki mogli sprzedawać do sieci dystrybucyjnych – do 2019 roku byli jedynie inwestorami prywatnymi. Jednak już w pierwszym kwartale 2019 roku, Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz, zapowiedziała, że rząd planuje nowelizację ustawy OZE, dzięki której do grona prosumentów będą mogły dołączyć także mniejsze firmy oraz jednostki samorządu terytorialnego. Oznacza to, że po wykorzystaniu prądu na własne potrzeby, firmy mogą dodatkowo zarabiać, sprzedając nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci publicznych, do których zostają przyłączone w sieci on-grid.

Jeśli szukacie Państwo możliwości zakupu objętych 25-letnią gwarancją instalacji fotowoltaicznych i ich zamontowania przez profesjonalne ekipy – zachęcamy do kontaktu z firmą PGreen. Służymy kompleksową pomocą inwestorom indywidualnym i firmom, nie tylko w kwestii wyboru odpowiednio do ich potrzeb instalacji, ale także na etapie szukania możliwości dofinansowania tej inwestycji i jej końcowego rozliczenia. Sprawdź więcej: https://pgreen.com.pl/dla-firm/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here