Problemy z odczytywaniem i wysyłaniem MMS – sposoby i porady

Zdarza się, że po otrzymaniu od znajomego MMS-a nie można go odczytać. Ten problem jest stosunkowo powszechny, ponieważ u jego podstaw leży niewłaściwa konfiguracja telefonu, brak aktywnej usługi lub też kłopoty z siecią.

Po pierwsze: konfiguracja

W momencie otrzymania MMS-a pojawić się może następujący komunikat: „błąd pobierania załącznika MMS”. W takiej sytuacji wielu użytkowników zaczyna się denerwować i próbuje wielokrotnie pobrać dany obrazek. W rzeczywistości rozwiązaniem jest odpowiednie konfiguracja systemu. Okazuje się bowiem, że MMS-y są stosunkowo mało popularne, mimo że jeszcze kilkanaście lat temu uznawano, że wyprą one standardowe SMS-y. Okazało się jednak, że użytkownicy częściej przesyłają sobie GIF-y lub memy przez media społecznościowe, a nie za pomocą MMS-ów. Właśnie dlatego w niektórych sieciach komórkowych może pojawić się problem z odczytywaniem oraz wysyłaniem wiadomości obrazkowych. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy usługa MMS jest aktywna. Po drugie, należy wejść na stronę swojego operatora i poszukać informacji o tym, w jaki sposób skonfigurować wiadomości obrazkowe. W przypadku, gdy takich danych nie ma na stronie internetowej, można poszukać informacji na forum lub udać się do punktu.

Proste rozwiązanie trudnego problemu

Może się zdarzyć, że kłopot z wysyłaniem i odbieraniem MMS-ów wcale nie jest związany z nieprawidłową konfiguracją. W takiej sytuacji należy sprawdzić po prostu, czy włączona jest transmisja danych- jeśli nie, to trzeba ją włączyć i ponownie przesłać wiadomość obrazkową. Kolejnym prostym rozwiązaniem jest połączenie się z siecią WiFi, dzięki czemu wiadomość powinna dotrzeć lub zostać wysłana. Osoby, u których nie zadziałają wspomniane wyżej sposoby, powinny zadzwonić do swojego operatora, najlepiej do działu wsparcia technicznego. Spore znaczenie ma stwierdzenie, gdzie leży problem, ponieważ może się zdarzyć, że w skład posiadanego pakietu w ogóle nie wchodzą MMS-y. W takiej sytuacji można zmienić ofertę lub po prostu zrezygnować z wysyłania wiadomości obrazkowych. Czasami zdarza się także, że problem leży w telefonie, a nie w karcie SIM. Właśnie dlatego warto przełożyć kartę do innego modelu i sprawdzić, czy da się z niego wysłać MMS-a. Jeśli tak, to należy skontaktować się z producentem smartfona lub ze sklepem, w którym został zakupiony. Natomiast jeśli wciąż nie działa funkcja MMS, to problem związany jest z kartą, a więc z operatorem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here