Praca w Anglii po Brexicie – co musisz o niej wiedzieć?

Brexit wywołał spore zamieszanie w całej Europie. W Polsce, ludzie zaczęli się obawiać o możliwość zatrudnienia na terenie Wielkiej Brytanii. Wielu, zadawało sobie pytanie, czy będzie można wciąż legalnie pracować, lub rozpocząć pracę na wyspach. W dzisiejszym artykule postaramy się wyjaśnić, czy warto jechać do Anglii po Brexicie i jak szukać pracy w tym kraju.

Praca w Wielkiej Brytanii po Brexicie

Wydaje nam się, że Brexit wywróci do góry nogami dotychczasową sytuację na rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Kraj ten jest coraz rzadziej brany pod uwagę w kwestii migracji za lepszym życiem. Polacy chętniej szukają pracy w Holandii, Niemczech czy na terenie Skandynawii.

Ci, którzy pracują już w Anglii nie muszą się obawiać, będą mogli zostać i dalej pracować w tym kraju. Wystarczy, że uzyskają tak zwany status osiedlonego.

Chcesz wyjechać pracować do Anglii? Unia Europejska chce wprowadzić pewne zmiany w tej kwestii, a plany rządu brytyjskiego są różne. Ciężko jednoznacznie określić, jaką decyzję podejmą. Brana pod uwagę jest zmiana preferencyjnego traktowania imigrantów z państw UE, jak również zwiększenie zapotrzebowania na specjalistów z wysokimi kwalifikacjami. Ludziom, którzy szukają zatrudnienia w branży hotelarskiej, rolnictwie, budownictwie czy w sektorze opieki może być nieco trudniej. Jednak to dopiero wstępne prognozy, a żadna decyzja nie została jeszcze podjęta.

Gdzie szukać pracy w Anglii?

Najlepszą i wciąż możliwą opcją jest praca dla par. Wspólny wyjazd nie tylko sprawi, że będziecie mogli wesprzeć siebie nawzajem. Branża hotelarska zapewni wam zakwaterowanie, ponieważ ceni sobie zgrany personel. Pamiętaj, że w chcąc pracować w hotelu wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.

We wakacje chętnie zatrudniana jest wszelka pomoc przy zbiorach warzyw i owoców. Bez znajomości języka, możesz próbować swoich sił jako pracownik produkcji. Z czasem, Twój angielski na pewno się poprawi i zyskasz szansę na awans. Warto przed wyjazdem przejrzeć aktualne oferty pracy w Anglii.

Praca w Anglii przez agencję

Bezpiecznym rozwiązaniem i dużym ułatwieniem może być pomoc agencji pracy. Jeżeli chcesz w ten sposób szukać zatrudnienia, pamiętaj o kilku kwestiach:

  • najlepiej od razu zarejestrować się w kilku agencjach, co zwiększy Twoją szansę na szybkie zatrudnienie,
  • przygotuj sobie CV w języku angielskim,
  • dokładnie opisz swoje umiejętności,
  • wpisz przebyte kursy.

W Anglii wyróżnić można trzy rodzaje agencji pracy:

  • High Street Recruitment – oferują stanowiska pracy do pewnego poziomu wynagrodzeń (przeważnie 30 tys. funtów rocznie),
  • Specialist Recruitment – wyszukują pracowników do konkretnych branż specjalistycznych,
  • Executive Search – poszukują specjalistów na wysokie stanowiska.

Oferty pracy przez Internet

Wiele osób znalazło zatrudnienie w Anglii przez różne strony internetowe. Najpopularniejsze to między innymi Poloniusz UK, ale również londynek.net, emito.net czy mojawyspa.co.uk. Są to oferty pracy na terenie Wielkiej Brytanii – specjalnie dla Polaków.

źródło zdjęcia: freepik.com 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here