Top 5 cech dobrego konta dla studenta

W ofercie banków można znaleźć wiele kont przeznaczonych typowo dla studentów. W każdym z nich zastosowano rozwiązanie dostosowane do ich specyficznych potrzeb. Czym się kierować przy wyborze najlepszego konta tego typu? Jakie 5 cech powinno ono posiadać?

1. Brak opłat za prowadzenie konta i za kartę płatniczą

Dobre konto dla studenta jest zwolnione z szeregu opłat, z którymi można się spotkać w przypadku konta dla osób dorosłych. Dzięki zerowym opłatom nie trzeba martwić się o zmniejszenie budżetu, który i tak bywa mocno naruszony przez opłaty za czesne, zakup materiałów na studia, czynsz najmu i opłaty za media czy też jedzenie. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na różne rozrywki, np. kino.

W przypadku kont dla studentów najczęściej spotyka się zerowe opłaty za prowadzenie konta oraz za korzystanie z karty płatniczej. Aby nie ponosić takich opłat, trzeba jednak spełnić kilka warunków, np. wykonać odpowiednią liczbę operacji w danym okresie lub też zapewnić stały wpływ środków na konto w skali jednego miesiąca (wyznaczony kwotowo albo w formie całego wynagrodzenia z umowy).

2. Darmowe bankomaty

Dobre konto bankowe dla studenta powinno oferować darmowe wypłaty z bankomatów. Tylko wtedy będzie ono w stanie zapewnić pełen komfort. Studenci to osoby mobilne, które dużo się przemieszczają i chcą wypłacać gotówkę z dowolnej lokalizacji. Gdyby wiązały się z tym opłaty, mogłoby to negatywnie odbić się na comiesięcznym budżecie. Jednorazowa prowizja wynosi bowiem kilka złotych lub stanowi kilka procent wypłaty. W zakresie darmowych bankomatów rozwiązanie oferowane przez bank może być dwojakie:

– wszystkie darmowe bankomaty na terenie całego kraju i świata,

– darmowe bankomaty tylko dla kilku sieci (danego banku i kilku innych, większych) z opcją wykupu darmowych wypłat w pozostałych bankach za określoną, miesięczną kwotę (zwykle jest to od kilku do kilkunastu złotych).

3. Bankowość mobilna

Konieczność noszenia ze sobą karty płatniczej za każdym razem oraz możliwość sprawdzania stanu konta jedynie za pomocą komputera stacjonarnego bądź laptopa to już przeżytek. Obecnie można korzystać w tym celu z aplikacji bankowej na urządzenia przenośne. Jest ona bezpłatna, a użytkowanie jej – bardzo intuicyjne. Do celów autoryzacji używa się zwykle kodu numerycznego lub graficznego. Dobre konto dla studenta powinno posiadać aplikację mobilną pozwalającą na korzystanie z całego spektrum opcji zarządzania środkami i ich kontroli.

4. Specjalne zniżki dla studentów

Studenci to osoby, które dbają o swój rozwój. Bank powinien zatem wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i zastosować szereg zniżek w ramach konta studenckiego. W tym zakresie doskonałym rozwiązaniem będzie wybór konta, w ramach którego otrzyma się dopłaty do kursów językowych, prawa jazdy czy też uzyska się kredyty studenckie na preferencyjnych warunkach pozwalające na inwestowanie pieniędzy w rozwijanie siebie i zakup sprzętu oraz akcesoriów do nauki.

5. Cashback i moneyback

Dobre konto dla studenta powinno oferować takie rozwiązania jak cashback i moneyback. To pierwsze udogodnienie oznacza możliwość wypłaty gotówki, gdy płaci się za produkty lub usługi za pomocą karty. Dzięki temu oszczędza się czas, ponieważ nie trzeba w tym celu udawać się do bankomatu. Moneyback to z kolei usługa polegająca na zwrocie części wydatków związanych z realizacją niektórych transakcji bezgotówkowych, a więc płatności kartą. Można zyskać na tym nawet 1-5% kwoty płatności. To bardzo ważne dla studentów, dla których liczy się każda złotówka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here