Zadbaj o ciepło w domu i bądź ekologiczny

Nowoczesne sposoby ogrzewania domu to metody ekologiczne i w pełni zachowujące swoją efektywność. W praktyce oznacza to, że można dzisiaj skutecznie ogrzać całe mieszkanie lub dom jednorodzinny bez szkody dla środowiska, wykorzystując bezpieczne, ekologiczne oraz wydajne instalacje grzewcze. Doskonałym przykładem są święcące ostatnio popularność biokominki.

Działanie biokominka

To urządzenia o bardzo prostej metodzie działania, która opiera się na identycznym mechanizmie jak tradycyjne kominki lub piece CO. Dostarczane do nich paliwo jest w procesie spalania przekształcane na energię cieplną. Ta z kolei zostaje rozprowadzona po całej instalacji w domu, dzięki czemu w każdym pomieszczeniu można cieszyć się ciepłem i komfortem. Przy instalacji biokominka można bez przeszkód wykorzystać już istniejące przewody kominowe do transportu ciepła po budynku. Nie trzeba ich w żaden sposób przebudowywać i dostosowywać.

Koszt zakupu i utrzymania

Paliwem wykorzystywanym przez biokominki od https://sklep.komo.pl/biokominki nie są jednak tradycyjnie znane formy opałowe. Pali się w nich specjalnym biopaliwem, czyli mieszanką cieczy, która ulega stopniowemu spalaniu. Nie wydziela przy tym dymu i nie grozi zaczadzeniem; nie powstaje również smoła w kominach ani nie tworzy się żaden popiół. Biopaliwa są bardzo wydajne i ekologiczne, ale droższe od popularnego węgla czy drewna. Nie kupi się ich też w powszechnej sprzedaży na składach opału, ale najczęściej trzeba je zamawiać od producenta lub w sklepach internetowych z biokominkami. Koszt eksploatacji jest za to niższy niż w tradycyjnych kominkach, ponieważ modele bio rzadziej ulegają awariom.

Gwarancja stałego ciepła

Ogrzewając dom za pomocą biokominka nie trzeba się martwić o wygaśnięcie paleniska i konieczność dokładania do ognia co kilka godzin. Zasobnik na biopaliwo sam odlicza jego ilość potrzebą do spalenia, aby uzyskać odpowiednią temperaturę. Dzięki temu użytkownicy mają zawsze gwarancję stałego ciepła i bez obaw mogą przespać całą noc nie budząc się rano w zimnym mieszkaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here