Agent nieruchomości w Żywcu

Transakcje na rynku nieruchomości zwykle związane są z przepływem środków pieniężnych mieszczących się w przedziale od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Brak wiedzy z zakresu transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości może być sporym ryzykiem dla własnych finansów. Warto wówczas zdecydować się na pomoc agenta, który ułatwi podjęcie finalnej decyzji i przeprowadzi proces w sposób bezpieczny i zrozumiały dla każdej ze stron. Po czym można rozpoznać prawdziwego profesjonalistę i z kim warto nawiązać współpracę w zakresie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Żywca i okolicy?

Jakie są cechy profesjonalnego agenta nieruchomości?

Niejednokrotnie mówi się, że zawód pośrednika stanowi wypadkową kilku profesji: handlowca, prawnika, mówcy i psychologa. Nic dziwnego, agenci nieruchomości w kontakcie z klientami muszą wykazać się wielką dozą zrozumienia. Nie wszyscy kupujący i sprzedający są ugodowi. Niezwykle często oczekiwania, po uprzednim zderzeniu z realiami rynku nieruchomości, mogą powodować prawdziwe rozdrażnienie, a zadaniem pośrednika jest sprowadzenie klienta na ziemię. Obiektywna ocena sytuacji i przysłowiowy „kubeł zimnej wody” to dobry sposób na ostudzenie nadmiernego optymizmu klienta, co umożliwia uniknięcia m.in. przepłacenia za nieatrakcyjną nieruchomość lub sprzedaż nieruchomości po zaniżonej cenie.

Profesjonalny agent jest biegły w przepisach prawnych związanych ze sprzedażą, kupnem i wynajmem nieruchomości. Dzięki temu bez żadnego problemu przygotuje odpowiednią dokumentację do zrealizowania transakcji, tym samym pozwalając zaoszczędzić czas i nerwy każdej ze strony. Co więcej, ryzyko popełnienia błędów przy sporządzaniu umowy jest znacznie mniejsze niż w przypadku jej realizacji przez osobę niedoświadczoną i nieobeznaną w aktualnie obowiązujących przepisach.

Znajomość prawa ma jeszcze inną istotną zaletę. Analiza oferty oraz wzoru dokumentów do transakcji umożliwia pośrednikowi wyłapanie wielu ukrytych haczyków, które mogą okazać się pułapką dla niezorientowanego klienta. Niezwykle częstym przykładem jest próba sprzedania mieszkań z zadłużeniem, które to przechodzi na nabywcę. Agenci nieruchomości są wyczuleni na tego typu „okazje” i z całą pewnością powiadomią własnego klienta o wszelkich niebezpieczeństwach.

W obu przypadkach – kupna i sprzedaży – agenci nieruchomości są idealnym rozwiązaniem przy negocjowaniu finalnych warunków transakcji. Biegli w sztuce negocjacji potrafią we właściwy i nienachalny sposób działać w celu uzyskania satysfakcjonującej ceny dla własnego klienta. Prawdziwi fachowcy kierują się w swojej praktyce całkowitym brakiem emocji. Bezstronność pozwala zachować odpowiedni dystans i przedstawić rzeczowe argumenty podczas negocjowania warunków, co w przypadku porywczego i przepełnionego emocjami klienta może być trudne, a czasami wręcz niemożliwe.

Jaki jest koszt współpracy z agentem nieruchomości?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Cena usług biur nieruchomości jest ustalana indywidualnie do każdego zlecenia oraz zakresu obowiązków pośrednika. Istnieje wiele czynników warunkujących finalne koszty – wszystkie są uwzględnianie podczas wyceny współpracy i rzetelnie przekazane klientowi do wglądu.

Dlaczego warto zdecydować się na agenta nieruchomości?

Pośrednik to przede wszystkim osoba, która zadba o bezproblemowe przeprowadzenie transakcji – od momentu prezentacji nieruchomości do jej zakupu, sprzedaży, bądź wynajmu. Agenci nieruchomości umożliwiają zaoszczędzenie czasu na poszukiwaniach i pomagają w znalezieniu oferty, która będzie idealnie dopasowana do preferencji klienta.

Jak znaleźć profesjonalnego agenta nieruchomości?

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z Internetu i wpisanie precyzyjnej frazy, którą należy wzbogacić o nazwę konkretnej miejscowości. W przypadku Żywca odpowiednie wydawać się będzie wpisanie takich fraz jak: „biuro nieruchomości żywiec”, „agent nieruchomości żywiec” czy „agencja nieruchomości żywiec”.

Równie dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonej agencji nieruchomości – Józef Kufel Nieruchomości. To doświadczone biuro nieruchomości specjalizujące się w pośrednictwie w transakcjach kupna, sprzedaży i wynajmu nieruchomości na terenie Żywca i powiatu żywieckiego. Pracujący w nim agenci nieruchomości są prawdziwymi specjalistami, a setki zadowolonych klientów z całą pewnością stanowią idealne potwierdzenie praktycznych umiejętności w zakresie kupna, sprzedaży czy najmu. Bez najmniejszego problemu pomogą w znalezieniu nieruchomości, która trafi w nawet najbardziej wybredny gust i najbardziej wyszukane oczekiwania.

Z żywiecką agencją nieruchomości Józef Kufel Nieruchomości można skontaktować się:

  • przez formularz kontaktowy na stronie: www.jkn.com.pl
  • dzwoniąc pod numery telefonów: 33 860 05 55 lub 601 996 588
  • pisząc wiadomość e-mail na adres: biuro@jkn.com.pl
  • odwiedzając siedzibę agencji: al. Piłsudskiego 34/1, 34-300 Żywiec

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here